Město a Městský úřad Sezimovo Ústí, Dr.E.Beneše 21, 39101 Sezimovo Ústí | tel.: 381 201 111 | e-mail: posta@sezimovo-usti.cz | IČO: 00 252 859 | datová schránka: h76j9ss
přeskočit hlavní navigaci
novinky úřední deska

přihlášení / přidat příspěvek / nový uživatel / podmínky diskuze


» 19.1.2020 21:47:20
Havrani / josef

Dobrý den,

blíží se jaro, tak mám jenom dotaz, zda víte jak město Tábor stále bojuje s havrany i v roce 2020?

Pokud se podaří větší část z města vyhnat, tak se máme na co těšit.  Odpověď na můj dotaz z 8.7.2019 od paní starostky byl trochu jiný. 

 

» 28.10.2019 20:54:10
A něco k pořádku ve městě... / sezima

Vážený pane starosto,

 

příspěvek paní Magdy osvětlil noční život a hluboce s ní soucítím. Já sám žiji v tomto městě téměř celý život a nemohu nevidět hluboký úpadek veřejného života za posledních pár let. I zde se již rozjel obchod s chudobou na plné obrátky a nově příchozí rozhodně nevypadají, že by chodili na směny a měli kladný vztah k práci. Vzniká nám tady taková komunita, která je postrachem každého daňového poplatníka. Chybí stálá přítomnost městské policie.

 

Ta musí být vidět, několikrát za den procházet městem a zaměřit se na problémové lokality. Na úvod mám pro Vás několik tipů: dospělým, kteří svým příchodem obohatili naše město, je třeba vysvětlit, že alkohol zakoupený v místních prodejnách se nekonzumuje veřejně, např. u stánku na náměstí Tomáše Bati nebo u prodejny Poprokanu. A protože se po pivu hodně močí, je třeba jim zdůraznit, že zmíněné stavby nejsou veřejnými záchodky. Případně ať chodí močit a pít rovnou do té vietnamské večerky, když už odtud ten chlast mají. Nové mládeži je třeba vysvětlit, že na hřištích zřízených městem k relaxaci se neprovozuje veřejně hudba - co by na pasivitu města asi řekla OSA? Dětem nově příchozích zdůrazněte, že chodníky neslouží k odstavování jízdních kol, přechod pro chodce není místem na hraní a na silnice se nesedá, poněvadž po nich jezdí auta. Konec konců jde i o jejich životy. Dále jim vysvětlete, že kontejnery na tříděný odpad neslouží k tomu, aby se po nich lezlo a  vytříděný odpad se nerozhazuje po okolí. Vezměte to od ulice K Hájence Krátkou ulici na křižovatku s Nerudovou, pak do Dukelské na námětí Tomáše Bati. Večer si zajděte do restaurace U Lípy a zkontrolujte provozní dobu. Řev a chlastání do hluboké noci jsou již stálým koloritem. Nějak se zapomnělo, že v okolních domech žijí lidé.

 

Čas růžových brýlí je pryč a zpíváním gospelů občanskou společnost nezachráníme. Tak jen více městské policie!

» 25.10.2019 23:48:07
Pro Petra / moderator

Nabídka na schůzku a odpovězení Vašich dotazů stále platí, pokud Vám navržený čas nevyhovuje, příští týden zavolejte či napište a pokusíme se najít náhradní termín. Martin Doležal, starosta města 

» 25.10.2019 20:37:38
i pro Magda / zdenekzach

Jen pro informaci a doplnění nejen pro paní nebo slečnu Magdu.

Při registraci již není požadováno to detailní popisování své osoby včetně bydliště

V příspěvku bylo opomenuto: Opravené hřiště za „Novou školou“ ,  ale opět uzavřené a k použití pouze pro spolky za a za úplatu.

A i já se přimlouvám za větší a lepší komunikaci. 

» 23.10.2019 21:16:05
reakce / magda

Vážený pane moderátore – pane starosto

Už jenom to že se každý, kdo chce diskutovat se musí detailně zaregistrovat a z Vašeho vyjádření navštívit Vás na MÚ vyplývá pouze a jenom snaha zjistit, kdo je ta která osoba stěžující si na konkrétní věci na které se Vám velice těžko odpovídá, neb jsou pravdivé a závažné ve vztahu obyvatelům města tedy daňovým poplatníkům. Na každou připomínku či dotaz je možno jednoduše odpovědět. Otázky a připomínky nejsou nijak složité, aby se nedali písemně zodpovědět či jinak popsat – viz Vaše reakce právě na Facebooku.

Odpovědi na zmíněné otázky a nedostatky zajímají i ostatní obyvatele, což je zřejmé i na diskuzích na Facebooku k jednotlivým příspěvkům.

Tak to zkusíme znovu:

- Proč opět v Novinách pochvalně zmiňované dokončení rekonstrukce ulice Prokopa Holého je mnoho nedodělků a vad jak projektových tak stavebních – např. nezasypané dlaždice v položené zámkové dlažbě ve spodní části Žižkovy ulice? Jak bude napraveno?

- Proč je po rekonstrukci ulice Prokopa Holého průchod mezi stožárem veřejného osvětlení a okapovým svodem necelých 80 cm (opět hned u odbočky do Žižkovy ulice? Jak bude napraveno?

- Proč je vozovka (asfaltový povrch) v Táborské ulici v místech ventilů vodovodního řadu propadlý, když po rekonstrukci a položení asfaltového koberce zhotovitelskou firmou KOOLAS byl tento úsek naprosto rovný – nehlučný? Jak bude napraveno?

- Proč je hned první kanalizační vpusť vlevo od Táborské ulice výš než povrch asfaltového koberce? A proč se před další tvoří louže? Jak bude napraveno?

- Kdo přebírá za investora (za Město SÚ potažmo za občany platící daně) toto dílo?

- Proč máme novou drahou kameru na sloupu naproti Apollu, která nevidí auta parkující na chodníku, navíc v zákazu stání, někdy i zastavení, těsně před přechodem a v křižovatce. Jak bude napraveno?

- Proč máme draze, daňovými poplatníky, placenou Městskou Policii, která vždy, když se někde něco děje, nemá službu. Pouze jen píše, jak je to s parkováním na zelené – nezelené ploše (viz články v Novinkách a na FB Města SÚ), ale nezakročí proti pachateli přestupku, k čemuž mimo jiné byla zřízena. Myslím, že pár rozdaných pokut, o kterých je v článku také psáno, by to ostatní odradilo. A pokud né: Opakování je matka moudrosti. Nikoliv pouhé psaní. Jak bude napraveno?

- Proč v Novinkách se slávou zmiňované budování ochranného protihlukového valu, na Kozím Hrádku, který měl být mimochodem vybudován (vyžadován vybudovat) při stavbě (projektování a schvalování stavby) tak najednou jak rychle začalo, tak ještě rychleji skončilo? Jak bude napraveno?

- Proč tady zůstává řada nezodpovězených otázek viz. příspěvky na Diskusním foru níže.

- Jak je to s prapodivným pokládáním hrbolatých a nedodělaných koberců v ulici K Soukeníku. Vždyť je to ostuda, co je tam za úkaz. Jak bude napraveno?

- Stejně tak zůstala nezodpovězena otázka, proč je nedávno rekonstruované ulici 9. Května  tak křivý povrch? Tento měl být v době záruky měřen, posouzen, případně předělán. Nic takového se nestalo.

Zde se nabízí reakce  z Facebooku   -cituji (kopie) „ Jako starý profík musím konstatovat - dodavatel po přátelským dohledem investora, žádný oponent, tak jak to může dopadnout. A co ta cena a délka realizace. Dnes již vše nenapaditelné a v pořádku.“

 

Ně co se i povedlo  …  ale

- Koupaliště Pohoda … pro malou část obyvatel vzhledem celkovému počtu obyvatel ve městě. A každý rok se dotuje cca 1.000 000,- Kč  z peněz daňových poplatníků

- Rekonstrukce ulice Ke Hvězdárně¨

- Rekonstrukce ulice Švermova

- Pečovatelský dům – pro relativně málo lidí, složité výběrové řízení obyvatel cena za pobyt … Ale pro město pěkný koutek.

- Rekonstrukce ulice Lipová

- Rekonstrukce několika chodníků

 

-      A z náměstí v Sezmově Ústí 1 vzniklo nevkusné parkoviště

 

 

Tak a čekám na jednoduché konkrétní odpovědi a řešení.   Magda

 

» 22.10.2019 20:05:02
Zejména pro Petra1 / moderator

Vážím si lidí, kterým není lhostejné naše město a život v něm. Vím, že jste komunikativní člověk, proto Vám (a samozřejmě i všem ostatním zájemcům) nabízím, že mne můžete v kanceláři navštívit a budu se snažit odpovědět na Vaše dotazy. K některým záležitostem se v krátkosti či jedné větě lze vyjádřit pouze obtížně. Pokud tedy máte zájem, jste zván/-i, např. ve středu 30.10. po 13:30 hod. Martin Doležal, starosta města   

» 21.10.2019 20:39:52
Nekomunikace / petr1

Dobrý den všem,

musím říct že nekomunikace ze strany radnice je velmi zarážející. Chápu že na některé příspěvky se reaguje těžce (havrani). Často je tu vyvoláván dojem že je všechno špatně, ačkoliv tomu tak není. O to víc je ignorace tohoto fóra zarážející. Vždyť řada věcí se v SÚ daří a podařila se. Namátkou - daří se držet rozpočet, bez zvyšování nákladů obyvatelům na které má radnice přímý vliv (popelné, koeficient daně z nemovitosti....). Daří se v jakžtakž kvalitě rekonstruovat ulice, stavba domu s pečovatelskou službou, Správě města se až na občasné nedodělky daří udržovat město čisté. 

O to víc je ta nekomunikace podivná. 

Nicméně stále tady zůstává řada nezodpovězených otázek viz. mé příspěvky níže. Znovu se zde vracím k otázce na možnost podpory nové zubařské ordinace, organizaci práce MP...atd.

Fórum bylo zřízeno pro jednoduchou komunikaci o problémech které tíží obyvatele města.  Proč se tedy ta komunikace neděje? A není tedy na místě fórum zrušit a zvolit jinou možnost jak spolu mluvit a domluvit se?

Děkuji.

Petr

» 14.10.2019 12:26:39
proč / magda

A stále mlčí!

Hlavně, že máme novou drahou kameru na sloupu naproti Apollu, která nevidí auta parkující na chodníku, navíc v zákazu stání, někdy i zastavení, těsně před přechodem a v křižovatce.

Hlavně, že máme draze, daňovými poplatníky, placenou Městskou Policii, která vždy, když se někde něco děje, nemá službu. Pouze jen píše, jak je to s parkováním na zelené – nezelené ploše (viz články na FB Města SÚ), ale nezakročí proti pachateli přestupku, k čemuž mimo jiné byla zřízena. Myslím, že pár rozdaných pokut, o kterých je v článku také psáno, by to ostatní odradilo. A pokud né: Opakování je matka moudrosti. Nikoliv pouhé psaní.

Hlavně že máme draze, daňovými poplatníky, placenou armádu pracovníků vedení Města, kteří nejsou ochotni a schopni komunikovat s lidmi, pro které pracují, z jejichž peněz jsou placeni, neodpovídají, nediskutují, neinformují…. např. Jak je to s prapodivným pokládáním hrbolatých a nedodělaných koberců v ulici K Soukeníku. Vždyť je to ostuda, co je tam za úkaz.

Co se kope např. mezi mostem a železničním koridorem po halou házené. Nebo u zastávky MHD?

Proč je vedle zastávky Na Rozcestí neustále střídavě různým způsobem již víc jak půl roku, ne-li déle, označováno místo s neznámou dírou? Čeká se až se tam něco, nebo někdo propadne?

Proč v Novinkách se slávou zmiňované budování ochranného protihlukového valu, který měl být mimochodem vybudován (vyžadován vybudovat) při stavbě (projektování a schvalování stavby) tak najednou jak rychle začalo, tak ještě rychleji skončilo?

Proč opět v Novinách pochvalně zmiňované dokončení rekonstrukce ulice Prokopa Holého je mnoho nedodělků a vad jak projektových tak stavebních – např. nezasypané dlaždice v položené zámkové dlažbě ve spodní části Žižkovy ulice?

Proč je po rekonstrukci ulice Prokopa Holého průchod mezi stožárem veřejného osvětlení a okapovým svodem necelých 80 cm (opět hned u odbočky do Žižkovy ulice?

Proč je vozovka (asfaltový povrch) v Táborské ulici v místech ventilů vodovodního řadu propadlý, když po rekonstrukci a položení asfaltového koberce zhotovitelskou firmou KOOLAS byl tento úsek naprosto rovný – nehlučný?

Proč je hned první kanalizační vpusť vlevo od Táborské ulice výš než povrch asfaltového koberce?

Kdo přebírám za investora (za Město SÚ potažmo za občany platící daně) toto dílo?

Hlavně, že máme na radnicích politiky a ne odborníky.

A dalo by se pokračovat……. možná příště        Magda

» 10.10.2019 10:06:31
markéta / marketa

Dobrý den,tak co se dělo tento víkend  před Apollem a na náměstí v Sezimově Ústí 1,to už je vrchol.Rvačky,hluk zahraničních dělníku holdující zábavě v Apollu  v mikinách Yanfeng,na náměstí drogový doupě,já jsem si musela vzít do práce taxíka,již poněkolikáté mi nebyl umožněn vstup na zastávku na náměstí,pokřiky na lidi čekající na autobus do práce,ty pokřiky se nedají ani publikovat.Jestli se z rohového baráku naproti Apollu stane další ubytovna pro dělníky z východu,tak je to už na odstěhování z mého rodného města.Dám jednu radu některým stranám do příštího volebního období.Kdo zaručí bezpečnost města a omezení disco klubu Apollo,tak vyhraje volby,protože nejen já,ale celé Sezimovo Ústí 1 tuto stranu bude volit.Jinak městu děkuji za krásné žití v tomto městě,díky!!!

» 7.10.2019 17:10:22
Reakce / petr1

Dobrý den pane Kalivodo,

to by stálo za to vědět dopředu pro který prohlížeč je optimalizováno. Proč to není v podmínkách? Jako webmaster jste za podobné úkony placen. Jinak myslím že je na zvážení toto fórum zrušit. Jedinou reakcí odpovědných lidí je že nepoužíváme fórum správně. 

Škoda. Věřili jsme ve změnu. Roky tady opozice brojila např. proti nekomunikaci. Pan Klíma na svém bývalém webu hřímal jak bude s lidmi mluvit a naslouchat. Mimochodem p. Klíma na posledním zastupitelstvu, v bodu dotazy, říká moc zajímavou větu v souvislosti s vyhrazeným parkováním a platbou za něj. Nepamatuji si přesně citaci ale něco ve smyslu "Obyvatelstvu SÚ se zvyšují příjmy a poplatek město nezvýšilo. Tahle věta je v příkrém rozporu se sliby a chováním p. Klímy v minulosti. A krom toho je na pořádnou facku. Pane Klímo co je Vám potom kolik kdo má v peněžence? 

Nastal čas říci DĚKUJEME, VYPADNĚTE. 

A nebo přece jen ještě jednou:

  1. podpora zubařské ordinace
  2. (ne)činnost MP
  3. úprava sjezdu z KOVOSVITU
  4. úprava zastávky KOREJ 
  5. a další

Děkuji.

» 7.10.2019 08:23:27
Re: guláš / moderator

Zmiňované jsem znovu otestoval s výsledkem, že script k odřádkování tlačítkem enter bez problémů funguje v běžně používaných prohlížečích jako např. Chrome, Firefox, Opera s výjimkou Internet Exploreru. Pokud máte tedy potřebu publikovat zde texty v tomto rozsahu, zkuste použít některý ze zmiňovaných prohlížečů.

Ondřej Kalivoda, webmaster

» 3.10.2019 21:37:53
guláš / Magda
Tak opět se po odeslání textu z upraveného a odstavci odděleného článku stal nepřehledný guláš už by se měl správce zamyslet nad svou činností. Nebo chcete lidi odradit?
vybrané odkazy
úřední hodiny měú
PONDĚLÍ 8:00 - 11:30 | 12:30 - 17:00
ÚTERÝ 13:00 - 15:00
STŘEDA 8:00 - 11:30 | 12:30 - 17:00
ČTVRTEK 13:00 - 15:00
PÁTEK 8:00 - 11:30
kontakty podatelna
telefon: 381 201 111 e-mail: posta@sezimovo-usti.cz datová schránka: h76j9ss
administrace