Město a Městský úřad Sezimovo Ústí, Dr.E.Beneše 21, 39101 Sezimovo Ústí | tel.: 381 201 111 | e-mail: posta@sezimovo-usti.cz | IČO: 00 252 859 | datová schránka: h76j9ss
přeskočit hlavní navigaci
novinky úřední deska

přihlášení / přidat příspěvek / nový uživatel / podmínky diskuze


» 7.10.2017 09:31:11
Názor občana z jiné ulice. / Frantisek
Tak tady čtu, že přispívajícímu z Táborské ulice vadí, že obec včas oznámí nález brýlí, aby si nemusel ten, co je ztratil pořizovat nové, ale že se našly a může si je na úřadě vyzvednout!! A že to oznámí hned? No, samozřejmě! To proto, aby si zbytečně nekupoval nové! Bohužel v té diskusi už není skoro nic jiného, než Táborská ulice, a to pořád kolem dokola. Kdyby se příspěvky z Táborské svázaly, tak z nich bude kniha, že Jiráskův obsáhlý román Proti všem by proti tomu byla pouhá brožurka! Snad by byla vhodnější osobní, nebo písemná vzájemná komunikace mezi těmi, kterých se to týká, to je úřadem a občany z Táborské. Možná se pletu, ale mám dojem, že problémy jedné ulice, řešené na diskusi již několik let většinu občanů v tak obsáhlém rozsahu asi moc nezajímají. Pokud se v diskusi objeví příspěvek s konkrétním dotazem, nebo konkrétním poukazem na něco, tak je odpovězeno vždy brzy. Ještě pro klid oznamuji, že nejsem členem městské rady, ani vedení města, ani zaměstnancem úřadu, pouze 67roků občanem Sezimova Ústí, kde jsem spokojen, líbí se mi tu, je tu pořádek, čisto a snad i bezpečno. A to povolení stání v ulici všem přeji, ale šířka většiny ulic, kde se může stát jsou z tohoto důvodu jednosměrky, takže při šířce Táborské jsem na řešení zvědav.
» 6.10.2017 06:35:46
Taborsla... / nedobyl

....sice jsme se bleskove z uredni desky dozvedeli ,ze se nasly dioptricke bryle a dva kusy peněžnich bankovek,ale stale zadna normalni informace a konkretni datum,kdy se bude parkovat v Taborske ulici,a bude to vubec letos????

» 6.10.2017 13:18:43
ad Nadměrný hluk / moderator

Vážený pane Nováku, zvýšené hlučnosti, dle našich poznatků vycházející z oblasti průmyslových závodů, jsme si také všimli. Protože jsme však zatím nezaznamenali více podnětů od veřejnosti, které by nás v tom utvrdily a podpořily při následných jednáních, do věci jsme zatím nevstupovali. V tomto smyslu uvítáme, pokud od občanů města podněty k řešení obdržíme. Kontrolu dodržování hlukových limitů provádí podle zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, Krajská hygienická stanice se sídlem v Českých Budějovicích.

Bc. Klíma Petr -  referent životního prostředí 
» 5.10.2017 08:42:43
Nadměrný hluk / jirinovak

Dobrý den, 
rád bych se zeptal, zda probíhají nějaká měření hluku vycházejícího z fabrik. Vím že hygienické normy povolují přes noc 40 decibelů (dB). Bydlím na Náměstí Tomáše Bati. V poslední době je hučení a dunění tak silné, že se v tom vůbec nedá spát. Otevřít si na noc okno vůbec nepřipadá v úvahu. To nepříjemné dunění prochází celým bytem. Slyšel jsem, že podobný problém má více lidí v mém okolí. Nevím odkud to jde, ale je to slyšet i o víkendech přes den i v noci, asi to bude nějaký nepřetržitý provoz. Dá se s tím něco dělat? Dlouhodobé pobývání v hluku poškozuje zdraví. Poškozuje sluchový aparát, ale také např. kardiovaskulární systém. Přikládám odkaz na článek Státního zdravotního ústavu. 
http://www.szu.cz/tema/zivotni-prostredi/zdravotni-ucinky-hluku

» 6.10.2017 13:49:11
ad Nový městský rozhlas ?? / moderator

Na území celého města dojde k výměně jednosměrných analogových za obousměrné digitální bezdrátové hlásiče a reproduktory s diagnostikou (nejmodernější systém na trhu), nové PC, nová SW aplikace, propojení s internetem a webovým prostředím města. Velká část současných reproduktorů je poškozených po krupobití, mají zhoršené vlastnosti a dle revizní firmy potřebují vyměnit. Díky narůstajícímu stáří by stávající systém potřeboval větší a větší údržbu, případně nejstarší hlásiče by bylo nutné postupně začít měnit, jelikož výrobce již nemá všechny komponenty na jejich opravu. Dojde k zahuštění sítě hlásičů z 46 ks na 92 ks, která bude umožňovat upravit (snížit) hlasitost reproduktorů a zvýšit dostupnost hlášení v dostatečné hlasitosti. Dále by mělo dojít k eliminaci nežádoucích zvuků v reproduktorech, způsobených slabým signálem. Díky náhradě stávajících jednosměrných hlásičů za obousměrné bude probíhat automatická diagnostika jejich technického stavu, baterií, napájení a poškození či odcizení třetí osobou. Aktuální stav koncových prvků systému bude zobrazován pomocí softwarové aplikace, umožňující ihned řešit závady narozdíl od současného stavu, kdy na závady musí upozornit uživatelé rozhlasu. 

Bc. Klíma Petr -  referent životního prostředí 
» 5.10.2017 21:27:51
Nový městský rozhlas ?? / Milan
Podle informace v posledních Novinkách ze SÚ, se za 3.310.000 Kč vybuduje nový bezdrátový městský rozhlas a povodňový plán. To co dosud ve městě není bezdrátový - radiový městský rozhlas ?
» 2.10.2017 21:10:02
parkování Táborská / Magda

Vážený pane moderátore (pane starosto) stále jen něco omlouváte, ale co se dělalo více jak rok? Dnes se vymlouváte na nabytí právní moci předtím zase někdo na změny a na schvalování dobrá, ale rok má 365 dní 52 týdnů co se dělalo?   Asi nic! A nyní se budete vymlouvat snad na výběrové řízení zhotovitelské firmy, né!!!???   Jen aby se bídná možnost parkování co nejvíc oddálila . Nedivím se, že takovýmto tempem nejste schopni zjednat pořádek okolo Apolla.


Ale, že vymahat odpovědi není možné to napíšete hned, ale vyjádřit se k polemice to už né!

Magda
» 2.10.2017 19:01:51
ad Taborska / moderator

Možná úmyslně, možná z nedbalosti, ale neuvádíte pravdivé informace. Veřejná vyhláška odboru dopravy MěÚ Tábor týkající se změny dopravního řešení v ul. Táborská v Sezimově Ústí byla zveřejněna na úřední desce MěÚ Sezimovo Ústí, a to ode dne 14.9.2017 s termínem uveřejnění dle příslušné správní lhůty do dnešního dne 2.10. 2017, kdy byla sejmuta (na elektronické úřední desce uvedený dokument stále ještě je, a to do dnešního dne do 24:00 hod.). Martin Doležal, starosta města 

» 2.10.2017 18:38:27
Taborska.. / nedobyl

Mame 2.10.2017 a na uředni desce žadna zmiňka o Taborske a s tim spojene povoleni parkovani...ach jo...

» 29.9.2017 22:17:59
k zamyšlení nad odpovědí / Magda

Pro diskutující / moderator  ----  k zamyšlení nad odpovědí moderátora

Pro odpovědi na konkrétní dotazy týkající se města Sezimovo Ústí a Městského úřadu Sezimovo Ústí slouží, kromě běžné písemné či elektronické komunikace, toto diskuzní fórum, popř. facebookový profil Město Sezimovo Ústí. Oficiální stanoviska městské policie či orgánů města nelze vždy očekávat, tím spíše vynucovat, na dalších diskuzních fórech.  Děkujeme za info … ale

A to jako z jakého důvodu? Před volbami ste slibovali komunikaci s veřejností. Veřejnost má právo na informace. Tedy i na odpovědi, pro Vás jak vidno nepřijemné. A je jedno, jestli od MP nebo zástupce města. Občané si vás platí, pokud si to neuvědomujete.

V sobotu dne 23. 9. 2017 ve 20:30 hodin přijala městská policie stížnost na hlasitou a okolí obtěžující hudbu z restaurace Růže v ul. Vaníčkova. Proto zde při řešení situace parkovala se služebním vozidlem, a to v souladu s ust. § 27 odst. 6 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích.

Ano parkovala! Ano podle ust. § 27 odst. 6 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, ovšem novelizovaného tak, že se nad novelizací mnozí odborníci pozastavují a nechápou jí. Novelizace vyhovuje pouze a jen někomu a je pouze pro někoho. Nikoliv výhodná pro někoho.  Vozidlo MP zasahovalo přední částí značně do křižovatky a vzhledem k naproti protipředpisově parkovalo jiné vozidlo, tak značně ohrožovalo bezpečné odbočení, tedy průjezd křižovatkou, přičemž vozidlo stojící u žlutého pruhu, zasahujíc do křižovatky nebylo nijak označeno ani výstražnými světly, když pod majáky podle novelizace asi být nemuselo                   

Ale Vy jako starosta, tedy zástupce zřizovatele, místo aby ste vyžadoval od MP, aby šla občanům příkladem, tak ji hájíte ve špatnostech prapodivně novelizovaným výše uvedeným ustanovením.

Ostatní vozidla, která v místě v uvedené době parkovala nesprávným způsobem, jsou řešena dle platných právních předpisů.¨

Docela by mne a věřím že mohu napsat, nás, jak konkrétně? Domluvou?

Mimochodem! Pročč   , z jakého důvodu, na čí popud, nebo příkaz byl příspěvek  na téma parkování vozidel odstraněn z FB  Sezimovo Ústí?

A další odpovědi které chybí (viz níže v diskuzi) 

Ve věci nápravy špatného TV signálu jsem již informoval, jaké řešení navrhují České Radiokomunikace - výstavba digitálního opakovače/převaděče (viz např. moje odpovědi na tomto fóru z dubna t.r.). Vzhledem k vysoké finanční náročnosti takového řešení (871.000,- Kč ročně) by rozhodnutí o nájmu takového zařízení mělo připadnout zastupitelstvu města, které by se zavázalo pravidelně z rozpočtu města potřebné prostředky vyčleňovat. Martin Doležal, starosta města

-dostala se věc nedostatečného TV signálu na radu města, nebo na zasatupitelstvo? Pokud ano s jakým výsledkem?

-co bude s tím neošetřeným flekem v Táborské ulici v nově položeném koberci pod křižovatkou s ulicí Prokopa Holého¨

-Jak se bude řešit noční ruch kuřáků okolo diskotéky APOLLO  Taxi vozy zákazech stání a zastavení a stání na chodnících - a podobně?

-jak se vyřeší vyřeší vytékání dešťové vody z hlavní silnice (v majetku kraje) do vedlejší silnice (v majetku Sezimova Ústí) v křižovatce Kánišova X Táborská?

Dosavadní odpovědi jsou pouze a jenom výmluvy a okřávání vážného stavu, místo konečného vyřešení.  Ovšem okolo koupaliště pohoda, které je občany jak takž využíváno necelé tři měsíce v roce s mluví neustále , ovšem ne o každoročním prodělku cca 1.000 000,- Kč

Stačí číst příspěvky viz níže a trochu počítat

Děkuji za pozornost     Magda
» 26.9.2017 11:44:38
Pro diskutující / moderator
Pro odpovědi na konkrétní dotazy týkající se města Sezimovo Ústí a Městského úřadu Sezimovo Ústí slouží, kromě běžné písemné či elektronické komunikace, toto diskuzní fórum, popř. facebookový profil Město Sezimovo Ústí. Oficiální stanoviska městské policie či orgánů města nelze vždy očekávat, tím spíše vynucovat, na dalších diskuzních fórech. V sobotu dne 23. 9. 2017 ve 20:30 hodin přijala městská policie stížnost na hlasitou a okolí obtěžující hudbu z restaurace Růže v ul. Vaníčkova. Proto zde při řešení situace parkovala se služebním vozidlem, a to v souladu s ust. § 27 odst. 6 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích. Ostatní vozidla, která v místě v uvedené době parkovala nesprávným způsobem, jsou řešena dle platných právních předpisů. Martin Doležal, starosta města
» 25.9.2017 19:49:26
Táborská-sliby jsou rychlejší / Magda

Koukám, že je to opravdu rychlost  - od loňského konce prázdnin!!!!   

A opět koukám, že se odpovídá jen na co se chce....  co ten flek po rozkopaném nově udělaném povrchu v Táborské?   Sliby a nic!!!!  Co se dělalo celý ten rok????
A co řeknete k sobotnímu parkování v ulici Prokopa Holého jak řidičů, tak MP. Máte to na FB Sezimova Ústí i s obrázky, včetně dotazu co na to Město!

děkuji za brzkou odpověď Magda 
vybrané odkazy
úřední hodiny měú
PONDĚLÍ 8:00 - 11:30 | 12:30 - 17:00
ÚTERÝ 13:00 - 15:00
STŘEDA 8:00 - 11:30 | 12:30 - 17:00
ČTVRTEK 13:00 - 15:00
PÁTEK 8:00 - 11:30
kontakty podatelna
telefon: 381 201 111 e-mail: posta@sezimovo-usti.cz datová schránka: h76j9ss
administrace