Město a Městský úřad Sezimovo Ústí, Dr.E.Beneše 21, 39101 Sezimovo Ústí | tel.: 381 201 111 | e-mail: posta@sezimovo-usti.cz | IČO: 00 252 859 | datová schránka: h76j9ss
přeskočit hlavní navigaci
novinky úřední deska

přihlášení / přidat příspěvek / nový uživatel / podmínky diskuze


» 21.3.2019 15:13:44
ad Soukeník/Korej / petr1 / moderator

Čištění komunikací, po kterých se převáží zemina a stavební materiál, je povinností dodavatelských firem. Úklid komunikací pro stavební firmy někdy zajišťuje za úplatu Správa města Sezimovo Ústí. Totéž platí pro úpravu pozemků, na kterých je uloženo potrubí, po dokončení stavby. Ludmila Svatková, místostarostka města 

» 14.3.2019 18:33:07
Soukeník/Korej / petr1

Dobrý den,

odpověď na možnost podpory zubní ordinace jsem nedostal a asi nedostanu. Tak zkusíme jednodušší otázku.

Když už z lokality Soukeník a Korej děláme skládku stavebního materiálu a zeminy pro ostatní části města, bylo by možné alespoň pravidelně uklízet znečištěnou silnici kolem Soukeníku? 

Projet tudy na kole je opravdu blátivý zážitek. A také až se odveze potrubí uložené na Koreji upravit do slušného stavu místo kde je uloženo? 

Děkuji. Petr.

» 14.2.2019 08:39:27
Ad připomínky, náměty atp. / moderator
Dobrý den, připomínky, náměty, upozornění, stížnosti a podobně mohou být zasílány prakticky jakoukoli formou - ústně, písemně (dopis, e-mail, datová schránka), telefonicky, prostřednictvím podatelny úřadu, konkrétního zaměstnance úřadu, vedení města, případně zastupitele města. Je také samozřejmě možné přijít např. za mnou osobně. Jedná-li se o stížnost a stěžovatel chce být informován o způsobu vyřízení, měla by být zvolena písemná forma tak, aby byla stížnost zaevidována a vyřízena v souladu s příslušnými pravidly. S pozdravem Martin Doležal, starosta města
» 13.2.2019 15:17:02
dotaz / dozorovat

Dobrý den,rád bych se dozvěděl jakou cestou mohou obyvatelé města S.Ú. zasílat  MR ,náměty , stížnosti a podobné  připomínky, k celkovému zlepšení života i městského prostředí, ku prospěchu všech obyvatel Sezimova Ústí!

Děkuji za včasnou odpověď,s pozdravem  Mirda !

» 11.2.2019 16:07:26
Zubní ordinace / petr1

Dobrý den,

odpověď na dotaz kolem podpory zubní ordinace žádná...a to pravděpodobně znamená že:

  1. vedení města se otázkou podpory intenzivně zabývá
  2. na příští Radě bude předložen konkrétní návrh na poskytnutí podpory (tzn. kolik peněz, kde je vzít, vhodné prostory...
  3. Rada návrh schválí a postoupí Zastupitelstvu
  4. Zastupitelstvo schválí
  5. proběhne VŘ na dodavatele a zhotovitele
  6. tyto body jsou otázkou 2 měsíců, nejistotou je ten zubní lékař ale určitě by se podařilo a budeme spokojeni 

Ale asi se tak neděje že? Spíš se budou hledat důvody proč to nejde. Mimochodem, všimli jste si jak často se v Sezimově Ústí vysvětluje že něco nejde,neumíme, nemůžeme.....

A teď zcela vážně a důrazně  - SAMOSPRÁVO (Městský úřade) pomož. Pomož svým obyvatelům,kteří tě zvolili a z jejichž daní jsi placena. 

Kdokoliv by měl kontakt na zubaře který přibírá nové pacienty kontakt prosím sem. Děkuji. 

» 1.2.2019 09:12:50
Zubní ordinace / petr1
Dobrý den, níže paní místostarostka odpovídá na dotaz možnosti podpořit zubní ordinaci, že to nelze. Internetový portál Idnes dne 30.1.2019 přinesl zprávu o tom jak obec kdesi v Olomouckém kraji stomatologickou praxi podpořila a povedlo se. Tak proč v Sezimově Ústí to nelze? Zn. Bolí mě zub a za měsíc budu bez zubařky. Pomoooooc..
» 30.1.2019 15:47:42
Prohlídka DPS / moderator
Nový termín otevřených dveří v domě s pečovatelskou službou nebyl zatím stanoven, tento týden probíhá kolaudační a přejímací řízení, bezprostředně po uvedených procesech bude termín dne otevřených dveří určen. Předpokládám, že by se mohl uskutečnit 16. nebo 23. února. Martin Doležal, starosta města
» 30.1.2019 14:06:21
pečovák / dozorovat

Dobrý den, dosud jsem nedostal odpověď na můj dotaz,kdy bude prohlídka určená zájemcům i široké veřejnosti o stavu dokončení stavby pečovatelského domu! 

Děkuji za včasnou odpověď!! 

S pozdravem ML

» 22.1.2019 08:57:43
dotaz / dozorovat

Dobrý den,kdy se uskuteční prohlídka pečovatelského domu.pokud si pamatuji, tak se první prohlídka neuskutečnila! Děkuji za odpověď. LM

» 21.1.2019 19:59:34
veřejný pořádek noční klid a t / ZRZAK

Veřejný pořádek a bezpečnost okolo restaurace a diskotéky Apollo a obdobných zařízení ve městě je v rukou MĚSTSKÉ POLICIE, která je ve městě nejenom za tímto účelem zřízena. Potažmo STÁTNÍ POLICIE. Navíc jsou obě placeny z daní  tedy z peněz daňových poplatníků.

Obecně závazná vyhláška jakého koliv znění  sama o sobě nic nevyřeší, pokud nebude její dodržování důsledně kontrolováno a prohřešky bez vyjímky patřičně trestány. A k tomu má Město MP.

Když může MP přeměřovat stánky stánkařů a vybírat poplatky za zábor na pouti a vybírat poplatky na tržili na Nám.T.Bati Což je též dáno vyhláškou, musí kontrolovat i dodržováni ostatních vyhlášek a nařízení.

Jak je kontrolována Obecně závazná vyhláška č. 1/2018, kterou se zakazuje požívání alkoholických nápojů v určitých částech města? Nijak! Viz okolí DISKOTÉKY APOLLO Táborská a Kánišova ulice.

Jak je kontrolováno dodržování dopravních předpisů konkrétně v okolí  DISKOTÉKY APOLLO ???    Nijak, protože by vozidla TAXI nestála v zákazech stání a zastavení, na chodnících a v křižovatkách! Otáčení vozidel přes nové chodníky pod okny obyvatel myslím taky není zrovna bez přestupku.

Údajně připravovaná obecně závazná vyhláška, která by měla stav zlepšit, jejímž předmětem by měla být zejména úprava otevírací doby těchto zařízení i zvýšení povinností provozovatelů těchto zařízení směrem k zabezpečení veřejného pořádku okolo těchto zařízení nic nevyřeší, pokud nebude její dodržování pravidelně řádně kontrolováno, vymáháno a nedodržování bez vyjímky nekompromisně trestáno, pokutováno. A toto musí zajistit opět MP a SP.

Úpravou provozní doby potrestáte ty kteří se chovají slušně neruší noční klid. Dále provozovatelům úpravou provozní doby provedete omezení, tedy zásah do výkonu předmětu podnikání.

Bezpečnostní security služba má svojí pravomoc v objektu provozovatele, nikoliv na veřejném prostranství tedy na ulicích. Tady musí opět nastoupit MP a SP    Z.

» 17.1.2019 13:13:30
Ad Apollo / moderator

Veřejný pořádek a bezpečnost okolo restaurace a diskotéky Apollo a obdobných zařízení ve městě nejsou vedení města lhostejné. Současná neudržitelná situace byla i předmětem jednání zastupitelstva města a na základě toho se v současné době připravuje obecně závazná vyhláška, která by měla stav zlepšit. Předmětem vyhlášky by měla být zejména úprava otevírací doby těchto zařízení i zvýšení povinností provozovatelů těchto zařízení směrem k zabezpečení veřejného pořádku okolo těchto zařízení. Martin Doležal, starosta města  

» 17.1.2019 10:30:28
apolo / obcan

Dobrý den,

vážený pane starosto,vážená městská rado a zastupitelé města Sezimova Ústí.Mám na vás dotaz,dokážete si představit žít a bydlet momentálně v Sezimově Ústí 1,v blízkosti Apola,nedej bože v Táborské ulici?Nebo mám věřit fámám o tom,že vám,jelikož jste v úřadech z devadesáti procent s bydlištěm v Sezimově Ústí 2, je vám to úplně jedno?Dokážete si představit,že po týdnu pracovního procesu,se těšíte na víkend doma s příbuznými,rodinou a dětmi a prožijete víkend hrůzy a to pořád dokola a dokola,víkend co víkend.Je vám to opravdu jedno a chtěli by jste momentálně bydlet v Sezimově Ústí 1?děkuji za jednoduchou odpověď

vybrané odkazy
úřední hodiny měú
PONDĚLÍ 8:00 - 11:30 | 12:30 - 17:00
ÚTERÝ 13:00 - 15:00
STŘEDA 8:00 - 11:30 | 12:30 - 17:00
ČTVRTEK 13:00 - 15:00
PÁTEK 8:00 - 11:30
kontakty podatelna
telefon: 381 201 111 e-mail: posta@sezimovo-usti.cz datová schránka: h76j9ss
administrace