Město a Městský úřad Sezimovo Ústí, Dr.E.Beneše 21, 39101 Sezimovo Ústí | tel.: 381 201 111 | e-mail: posta@sezimovo-usti.cz | IČO: 00 252 859 | datová schránka: h76j9ss
přeskočit hlavní navigaci
novinky úřední deska

přihlášení / přidat příspěvek / nový uživatel / podmínky diskuze


» 21.1.2019 19:59:34
veřejný pořádek noční klid a t / ZRZAK

Veřejný pořádek a bezpečnost okolo restaurace a diskotéky Apollo a obdobných zařízení ve městě je v rukou MĚSTSKÉ POLICIE, která je ve městě nejenom za tímto účelem zřízena. Potažmo STÁTNÍ POLICIE. Navíc jsou obě placeny z daní  tedy z peněz daňových poplatníků.

Obecně závazná vyhláška jakého koliv znění  sama o sobě nic nevyřeší, pokud nebude její dodržování důsledně kontrolováno a prohřešky bez vyjímky patřičně trestány. A k tomu má Město MP.

Když může MP přeměřovat stánky stánkařů a vybírat poplatky za zábor na pouti a vybírat poplatky na tržili na Nám.T.Bati Což je též dáno vyhláškou, musí kontrolovat i dodržováni ostatních vyhlášek a nařízení.

Jak je kontrolována Obecně závazná vyhláška č. 1/2018, kterou se zakazuje požívání alkoholických nápojů v určitých částech města? Nijak! Viz okolí DISKOTÉKY APOLLO Táborská a Kánišova ulice.

Jak je kontrolováno dodržování dopravních předpisů konkrétně v okolí  DISKOTÉKY APOLLO ???    Nijak, protože by vozidla TAXI nestála v zákazech stání a zastavení, na chodnících a v křižovatkách! Otáčení vozidel přes nové chodníky pod okny obyvatel myslím taky není zrovna bez přestupku.

Údajně připravovaná obecně závazná vyhláška, která by měla stav zlepšit, jejímž předmětem by měla být zejména úprava otevírací doby těchto zařízení i zvýšení povinností provozovatelů těchto zařízení směrem k zabezpečení veřejného pořádku okolo těchto zařízení nic nevyřeší, pokud nebude její dodržování pravidelně řádně kontrolováno, vymáháno a nedodržování bez vyjímky nekompromisně trestáno, pokutováno. A toto musí zajistit opět MP a SP.

Úpravou provozní doby potrestáte ty kteří se chovají slušně neruší noční klid. Dále provozovatelům úpravou provozní doby provedete omezení, tedy zásah do výkonu předmětu podnikání.

Bezpečnostní security služba má svojí pravomoc v objektu provozovatele, nikoliv na veřejném prostranství tedy na ulicích. Tady musí opět nastoupit MP a SP    Z.

» 17.1.2019 13:13:30
Ad Apollo / moderator

Veřejný pořádek a bezpečnost okolo restaurace a diskotéky Apollo a obdobných zařízení ve městě nejsou vedení města lhostejné. Současná neudržitelná situace byla i předmětem jednání zastupitelstva města a na základě toho se v současné době připravuje obecně závazná vyhláška, která by měla stav zlepšit. Předmětem vyhlášky by měla být zejména úprava otevírací doby těchto zařízení i zvýšení povinností provozovatelů těchto zařízení směrem k zabezpečení veřejného pořádku okolo těchto zařízení. Martin Doležal, starosta města  

» 17.1.2019 10:30:28
apolo / obcan

Dobrý den,

vážený pane starosto,vážená městská rado a zastupitelé města Sezimova Ústí.Mám na vás dotaz,dokážete si představit žít a bydlet momentálně v Sezimově Ústí 1,v blízkosti Apola,nedej bože v Táborské ulici?Nebo mám věřit fámám o tom,že vám,jelikož jste v úřadech z devadesáti procent s bydlištěm v Sezimově Ústí 2, je vám to úplně jedno?Dokážete si představit,že po týdnu pracovního procesu,se těšíte na víkend doma s příbuznými,rodinou a dětmi a prožijete víkend hrůzy a to pořád dokola a dokola,víkend co víkend.Je vám to opravdu jedno a chtěli by jste momentálně bydlet v Sezimově Ústí 1?děkuji za jednoduchou odpověď

» 18.12.2018 12:01:51
Označenísídlaprávnických osob / moderator

Škola nebo školka je povinna (pokud má zřízené webové stránky) mít na stránkách jméno školy, sídlo, IČO a údaje o zápisu do rejstříků. Toto všechny školy splňují. Ludmila Svatková, místostarostka města

» 18.12.2018 12:00:24
Označenísídlaprávnických osob / moderator

K uvedeném připomínce uvádím, že provozovna musí být trvale a zvenčí viditelně označena. Základní označení provozovny dle ŽZ č.455/1999 Sb.: název nebo jméno provozovny, identifikační číslo, adresa. Všechny tyto náležitosti označení splňuje. Ostatní označení jsou u vstupních dveří v 1. patře na vstupních dveřích a do prostor provozovny. Předmět podnikání společnosti CENTES Sezimovo, a.s. dle výpisu z OR: výroba a rozvod tepelné energie. Označením provozovny prodejní nebo provozní dobou se týká provozoven pro prodej zboží nebo služeb. Co se týká kontaktních údajů společnosti, byla tato změna oznámena v Novinkách ze Sezimovo Ústí v prosinci 2018 a jsou uvedeny i na webu společnosti. Místo pro umístění označení provozovny je v kompetenci majitele budovy. Ing. Jaroslav Kudrna, statutární ředitel CENTES Sezimovo Ústí, a.s.

» 15.12.2018 19:42:00
Označenísídlaprávnických osob / milan
Bohužel nemohu s vámi souhlasit. Když pominu , že je venkovní tabulka umístěna nevhodně asi 3m vysoko, tak postrádá náležitosti podle zákona. Chybí jméno zodpovědné osoby, kontaktní údaje a provozní doba. Jak má informace správně vypadat , se můžete podívat na vstupních dveřích , kde je má v čitelné formě Pošta. Přijatelnější místo by bylo po doplnění povinných údajů, vpravo ode dveří, níže , po odstranění zbytečného státního znaku , který tam už nepatří, zbyl po Policii ČR.
» 12.12.2018 14:40:03
Problém !!!!! zubní ordinace / moderator

Vážený Milane, nedostatek zubních lékařů nemůže obec vyřešit jednostrannou podporou některých z nich investicí do vybavení ordinace a poskytnutím bezplatného pronájmu. Situaci musí řešit především zdravotní pojišťovny a ministerstvo zdravotnictví. V letošním roce ministerstvo vyčlenilo přes 100 mil. Kč na dotační program pro zubní lékaře v oblastech s omezenou dostupností zdravotních služeb.Stomatologové mohou do konce roku 2021 žádat o příspěvek až do výše 1,2 milionu Kč. Ludmila Svatková, místostarostka města

» 12.12.2018 13:44:38
Označenísídlaprávnických osob / moderator

Ke změně sídla CENTES Sezimovo Ústí, a.s. nedošlo, zůstává na adrese Dr. E. Beneše 21/6, 391 01 Sezimovo Ústí a je řádně vyvěšeno na vstupních dveřích MěÚ. Změna se týká adresy provozovny CENTES Sezimovo Ústí, a.s. Nové označení bylo, po dodání dodavatelem,  instalováno v minulém týdnu (5.12.2018) u vstupu do budovy čp. 664 na nám. T. Bati. Najdete je na bílé desce nad označeních pobočky České spořitelny a v prvním patře budovy u vstupních dveří. Ing. Jaroslav Kudrna, statutární ředitel CENTES Sezimovo Ústí, a.s.

» 7.12.2018 10:43:05
Problém !!!!! zubní ordinace. / milan
Nemohlo by město katastrofální situaci - nedostatku zubních lékařů aktivně pomoci tím, že by v některém nebytovém prostoru které vlastní, vybudovalo zubní ordinaci a nabídla ji zdarma k dispozici tomu, kdo by byl ochoten zde provozovat praxi ? Nyní kdy se úspěšně podařilo vybudovat DPS , by to byl další krok správným směrem. Ke konci roku se Plané uzavírá další zubní ordinace a sehnat náhradu je nemožné. Pro seniory a tělesně postižené je dojíždění mimo okres nebo dokonce až do Krumlova velkým problémem. A to nejen finančním.
» 6.12.2018 10:28:07
Označenísídlaprávnických osob / Milan
V posledních Novinkách je oznámení o změně sídla městské firmy Centes a.s. od 11.2018. Ten dodnes nemá na své nové adrese označení sídla firmy podle zákona. Ostatně stejně jsou na tom v SÚ 2 , všechny školy a školky, některé nemají ani číslo popisné. Stejně neoznačena je i LŠU v Nerudově ulici, zřizovaná krajem. Světlou vyjímkou je Měxus, který má uvedeny všechny povinné údaje o firmě. Nemělo by město v plnění zákonů jít příkladem ? Za porušení formální povinnosti, jako jsou parkovací hodiny v autě na parkovišti u Spektra se dávají bez milosti pokuty . Povinné označení sídla právnické osoby je také jen formalita.
» 10.4.2018 11:41:38
Hospodaření SRA Pohoda / moderator
Předmětné hospodaření je umístěno v sekci Správa města, podsekci výroční zprávy a rozpočet. Zdeněk Havlůj, ředitel SM
» 6.4.2018 21:12:09
vyúčtování provozu / magda

Prosím kde je možno prohlédnout vyúčtování provozu koupaliště v Sezimově Ústí  za rok 2017?  DĚKUJI

vybrané odkazy
úřední hodiny měú
PONDĚLÍ 8:00 - 11:30 | 12:30 - 17:00
ÚTERÝ 13:00 - 15:00
STŘEDA 8:00 - 11:30 | 12:30 - 17:00
ČTVRTEK 13:00 - 15:00
PÁTEK 8:00 - 11:30
kontakty podatelna
telefon: 381 201 111 e-mail: posta@sezimovo-usti.cz datová schránka: h76j9ss
administrace