Město a Městský úřad Sezimovo Ústí, Dr.E.Beneše 21, 39101 Sezimovo Ústí | tel.: 381 201 111 | e-mail: posta@sezimovo-usti.cz | IČO: 00 252 859 | datová schánka: h76j9ss
přeskočit hlavní navigaci
novinky úřední deska

přihlášení / přidat příspěvek / nový uživatel / podmínky diskuze


» 2.6.2017 19:46:10
reakce táborská / stoura

Vážený pane starosto, kde berete jistotu jednoho přispěvovatele?

Jestli problémy s dopravní situací ve městě nazýváte „vášnivými výlevy“  pak je mi Vás líto.

Ať jeden, nebo více přispěvovatelů, ale vždy se jedná o pravdivý a závažný stav na který Vy jako starosta nereagujete, neodpovídáte.

Dopravní a hlavně parkovací situace ve městě SÚ je katastrofická. Vy neustále slibujete už možná 3-4 roky jakousi dopravní koncepci. A stále nic!  Ex starosta Beneš zavedl  ze zištných důvodů a bez jakékoliv koncepce zákaz stání v Táborské ulici, všichni víme proč a pokud to nevíte Vy, tak se občanů ptejte a naslouchejte jim. Neslibujte a konejte. Vaše sliby se nechají nazvat oblíbeným slovem  - lhaní-.

Podívejte se jak dopadla příprava rekonstrukce Švermovy ulice, odvolání ke  Krajskému Úřadu, podívejte se na připomínky připravované rekonstrukce ulice Ke hvězdárně, podívejte se na spokojenost s projektem verzus účelnost provedení rekonstrukce Okružní ulice.Kolik stálo zrušení zbytečných ostrůvků daňové poplatníky? Zbytečné ostrůvky nepropojené chodníkem nikomu nic nepřinesly.

 V Táborské jste před a při rekonstrukci neustále mlžili, nikdo nic nevěděl, nakonec se ukázalo, že nikdo nic nesmí říct a kam to dospělo!  Lidé nejsou spokojeni rychlostí projíždějících vozidel, čemuž by zcela jistě zabránilo odstranění dopravních značek zákaz stání a začít se k této ulici chovat jako ke každé jiné v Sezimově Ústí. Argument  průjezd hasičů či záchranky je sice silný, ale pouze do křižovatky na konci Táborské ulice - Sídliště Nad Lužnicí stejně žádné větší auto díky beztrestně zaparkovaným vozidlům v obousměrné ulici žádné větší  auto neprojede. Chodci nejsou spokojeni s nesmyslně zvlněnými chodníky, takže v některých úsecích chodí  po silnici. A to nemluvím o zbytečné pracnosti při stavbě a zbytečné  náklady související jak s materiálem, tak s časem. Chodník jako stanoviště nádob na separovaný odpad a auta stojící na chodníku v dolní části Táborské ulice  směrem k řece Lužnici. Opravdu nádhera!

Na všechno se chodíte ptát o všechno žádáte, ale s občany nekomunikujete, na nic se neptáte, ani občanům nenasloucháte.

 Takže shrnuto a podtrženo – děláte z lidí blbce, otravujete jim život a to nejen v Táborské, ale i v okolních ulicích, kam občané z Táborské svá vozidla odstavují,  zde se o hasičích záchrance či jiných argumentech nemluví, že? Však oni to lidi časem zkousnou a zapomenou. A to bude asi důvod  vášnivých výlevů některých přispěvovatelů  jak  Vy je nazýváte, aby lidé nezapoměli.

Provádíte nesmyslné  měření , které nemohlo nic rozhodného přinést. Pouze opět zbytečné náklady.

 Ale oprava chodníku v Kánišově ulici naproti Apollu po výkopu a oprava osvětlení  přechodu trvá/la jako vše nad míru dlouho. Proč?

Vymlouváte se na nedostatek peněz, ale koupaliště pro pár jedinců v několika měsících v roce na to peníze jsou  prodělek milion v roce 2015 a v roce 2016 je to to samé, zazdili ste Guláš fest atraktivní akci jen proto, že se vyhazují peníze jinde. Např. MP ta nic nepřináší a mohla by, podívejte se po městě kolik uvidíte při jedné procházce přestupků, kolik vozidel stojí na zelené ploše. Hlavně prosím neargumentujte,  jako MP, že pokud už tam tráva není (byla již dříve auty rozježděna), není to zelená plocha a o přestupek se nejedná.

Kolik vozidel zastavuje a stojí v zákazu zastavení, (Apollo v Kánišově ulici). Taxikářů si nikdo nevšímá – bojí se, nebo je někdo  uplacen, kdo ví, ale Vy byste to vědět měl. Že v Táborské ulici doslova obléhají chodníky, otáčející se, hlasitě se vybavující a dveřmi aut bouchající taxikáři, to neřešíte,  ale na zákaz stání v Táborské se dovolujete Policie!  Opravdu nádhera.

KOUPALIŠTĚ POHODA z laického pohledu

NÁKLADY CELKEM…………………1483963,7

prodej služeb………………….…………….1652,8

tržby……………………….………..……448989,8

ostatní položky na straně přijmu jsou zavádějící

provozní příspěvek města je z daní  občanů

fond odměn  taktéž z rozpočtu města tedy z daní občanů

VÝNOSY CELKEM……………………450642,6

 

 

SALDO ……………….…………  - 1033321,1

 

STEJNĚ JAKO V ROCE 2015 PRODĚLEK VÍC JAK 1.000.000,- KČ

» 31.5.2017 15:45:06
Add Koupaliště pohoda / moderator

Vyúčtování provozu koupaliště POHODA za rok 2016:

Celkové náklady  1 483 964 Kč
Celkové výnosy   1 483 964 Kč (z toho 791 043 Kč – příspěvek města)
Podrobné vyhodnocení provozu koupaliště Pohoda najdete na webu města Sezimovo Ústí v sekci SPRÁVA MĚSTA – ROZPOČET A VÝROČNÍ ZPRÁVY, viz odkaz:
Ludmila Svatková, místostarostka města
» 31.5.2017 08:45:22
Taborska. / nedobyl

Dekuji p.Starostovi za normalni odpoved,jen me zarazi ze mesto žada policii...nemelo by ji spis porucit?? Jedna se prece o problem mesta.

» 30.5.2017 16:08:02
Dopravní situace ul. Táborská / moderator
Ne pro uklidnění vášnivých výlevů některých přispěvovatelů či jednoho přispěvovatele s mnoha nicky do tohoto fóra (ten tak bude činit stále, ať by město udělalo cokoli), ale pro informaci všem racionálně uvažujícím čtenářům ubezpečuji, že se vedení města i dopravní komise situací v ul. Táborská opakovaně zabývají. V té souvislosti bylo také provedeno v příspěvcích zmiňované měření rychlosti, monitorováno parkování vozidel apod. I na základě uvedeného, po zvážení různých možných variant, město před několika týdny podalo město žádost na Policii ČR na úpravu dopravního značení, spočívající v odstranění dopravních značek Zákaz stání v některých úsecích ulice. V případě souhlasu by následně měl příslušné rozhodnutí vydat odbor dopravy MěÚ v Táboře a dotčené značky budou městem odstraněny. Uvedené opatření by v této lokalitě mohlo zmírnit problémy s parkováním či přispět ke zklidnění dopravy. Martin Doležal, starosta města
» 29.5.2017 19:32:04
Koupaliště pohoda / stoura

kde najdu pravdivé  vyúčtování za provoz koupaliště v roce 2016  přijmy výdaje ostatní si dovedu spočítat....Děkuji   Šťoura


Chválím úpravu vkládání textu sice za dlouho ale přeci
» 29.5.2017 19:22:39
měření rychlosti / stoura

Po přečtení článku  o měření rychlosti v Táborské ulici otisknutý v NOVINKÁCH  ze Sezimova Ústí  musím konstatovat , že je to pěkný paskvil. Co jste vlastně měřili?  Možná souhlasí počet pohybů chodci, cyklisti, auta  vše dohromady.  -


 Ale rychlost? V místě měření, tedy tam kde byl radar připevněn stála velice často vozidla, ať před radarem, nebo za ním, což nutilo projíždějící řidiče zpomalit , eventuelně počkat a po projetí vozidla v protisměru teprve stojící vozidla objet. Toto zpomalení značně ovlivnilo průměrnou rychlost  směrem dolů.  Stejně tak veliké množství  vozidel odbočuje do ulice Prokopa Holého a to z obou směrů,  tedy musí zpomalit a je radarem vzhledem k jeho snímacího rádiusu zaznamenáno, stejně tak jako vozidla vyjíždějící z ulice Prokopa Holého vyjíždějí pomalu a jsou zaznamenány.  V tomto ohledu bylo vybráno velice špatné místo pro měření.  Měření z místa před kterým chodí chodci  také měření značně zkreslilo co do počtu pohybů tedy průjezdů. - Tak a otázka pro  MÚ jak se bude pokračovat na základě tohoto paskvilu. Co zase starosta slíbí.  Jednoznačně se prokázalo, že pro zpomalení provozu stačí odstranit  značky zákazu stání. Zpomalí se a možná i sníží počet projíždějících vozidel.  - Zákaz stání nic nevyřešil, TAXI vozy stojí  otáčejí se a bouchaji dveřmi  nadále, Obyvatelé Táborské ulice odstavují svá vozidla pod okna jiných obyvatel v okolních ulicích. Slibovaná Dopravní koncepce není . Stížnosti na těžkosti provozu po komunikacích v Sezimově Ústí se množí po internetu v různých debatách, protože na Oficiálních stránkách Města nikdo nereaguje.   Šťoura
» 24.5.2017 11:31:03
... / nedobyl

Haloooo zastupitele mesta jste tu???? Chodite vubec do prace,plnite sve povinnosti vuci svym obcanum a voličum??? Halooo co nejaka odpoved??

» 13.5.2017 19:21:20
Parkovani... / nedobyl
Byl se nekdo ze zastupitelu podivat do ulic Prokopa Holeho a Vanickova,kdyz je na hristi Solola fotbalovy zapas??? Totalne ucpano,ale hlavne ze obyvatele Sidliste nad luznici maji novou Taborskou ulici volnou k prujezdu.Uz to nekdo konecne bude resit??? Tot otazka,a tudiz by mela nasledovat odpoved.
» 12.5.2017 21:49:05
/ stoura
někdo tady požadoval aby bylo upraveno zobrazování příspěvku tak jak je psán v oknu textu příspěvku, tedy s odstavci, tento bordel co se tu zobrazuje je obrázek toho jak se město chová. a prosím začněte s občany komunikovat informovat je. Zatím to vypadá, že si hrajete na svém písečku a občan vás nezajímá a děláte si pouze to co se vám hodí do krámu
» 11.5.2017 22:31:10
Reakce- úřední deska / josef
Reaguji na - Úřední desku ze dne 9.5.2017 14:56:02 ohledně Stavební úpravy ulice Švermova a Ke Hvězdárně.Lžete nám občanů a i sobě, když píšete, jak model párkování je úspěšně využíván i v Okružní ulici. 1/Při stavbě ulice bylo vzneseno mnoho připomínek,ale pouze vždy v určené dny,kdy byl přítomen zástupce MÚ, který vždy říkal, to se pak vyřeší.Dopadlo to tak, že je nutno vystoupit z auta na silnici a teprva pak řidič může zajet na parkovací místo.Je to z důvodu, že vystupujete na trávu, někdy na zvýšený travní břeh, do živých plotů, ptačích zobů,do sněhu apod. Popeláři nejspíš mají také problém. 2/Nedošlo k zlepšení odvádění dešťových vod.Neustálé zaplavování sklepů (výmluva na počasí) 3/Výjezdy aut z garáží,ze zahrad domů - přes patrkovací auta není vidět, případně stojí před vjezdem a domů se nedostanete. 4/ Když je Okružní ulice nejvíce frekventovanou, proč se tak é neprovede měření, případně se neudělají prahy přes silnici Držím Vám palce, ať nemáte takovou ošklivou ulici jako máme my.
» 10.5.2017 10:56:57
Add Co na to páni radní... / moderator
Připomínky k termínu konání oslav Dne vítězství vnímáme a určitě se jimi budeme řídit při plánování těchto oslav v dalších letech. Můžeme všechny ubezpečit, že se vedení města rozhodlo pro termín 8. 5. 2017 po zralé úvaze a po zvážení všech okolností, které termín ovlivňují, například prodloužený víkend a s tím spojené odjezdy rodin z města nebo účast dětí z pěveckého souboru Paprsek na pietním aktu, který lampionovému průvodu a ohňostroji předchází. Jsme si vědomi toho, že konání akce v předvečer pracovního dne mělo vliv na návštěvnost. Nelze však objektivně pominout i nepříznivé počasí. Věříme, že nadále bude oslava Dne vítězství oblíbenou a hojně navštěvovanou akcí v Sezimově Ústí. Ludmila Svatková, místostarostka
» 9.5.2017 19:45:34
Co na to páni radní a MĚXUS ? / magda
Nevím kdo vymyslel, že snad poprvé co já pamatuji, se koná průvod den před pracovním dnem? Děti musí druhý den brzo vstávat do školy a do školky,takže akce, která končí cca v 22 hodin a je určena hlavně dětem je pro spoustu rodičů nemyslitelná, protože děti se dostanou do postele nejdříve v 22.30 a to vůbec nemluvím o těch co sem na tuto akci dojíždí. Mě osobně to hodně mrzí a museli sme tentokrát vynechat 😔. Doufám tedy,že příští rok už do organizace dá někdo více rozumu 😉. Jiří Jess Smetana To by musela Krůčková začít přemýšlet, naprosto s Vámi souhlasím. Barča Jakubov Pešková Já doufám,že se někdo zamyslí. Už jen na té účasti to muselo snad být znát. Hodně lidí z mého okolí to vzdalo! Lenka Zelinková Také jsme nebyly :-( Lucie Kohoutová Pecháčková No Baru taky mi to hlava nebere :( totalni nesmysl :( Jiřina Rožďálová Presne, jak pisete. Souhlas. Take jsme nesli. Ludmila Musilová No ono to bylo asi myšlelo tak, že když byl prodloužený víkend tak spousta lidí se vrací, až právě v pondělí. Ale i my jsme letos vynechaly bohužel 😔 Helena Konupková No tady v SÚ od jisté doby rozhodují lidé,kteří mnoho věcí neví a neumí.A řeší všechno okolo,jen ne blaho obyvatel.Ale nebojte, určitě vám vysvětlí,že jejich kámoš,co dostal x korun za ohňostroj zrovna neměl čas,a nebo,že hasiči měli závody....... Katerina Zohova Přesně a nebo dostanete přednášku co a jak myslí s městem jen a jen dobře a námi co tu bydlí a chrání náš majetek... jako jsem dostala já na otázku kácení stromů. Helena Konupková Jo prodloužený víkend,taky výmluva,už se vidím ,jak jedu z hor a běžím na průvod.Takže to zase přemysleli!!!! Eva Jindrova Souhlasím také jsme bohužel nešli :( Jana Musilová Taky jsme nešli :( Petr Kvěch Taky sem nebyl
vybrané odkazy
úřední hodiny měú
PONDĚLÍ 8:00 - 11:30 | 12:30 - 17:00
ÚTERÝ 13:00 - 15:00
STŘEDA 8:00 - 11:30 | 12:30 - 17:00
ČTVRTEK 13:00 - 15:00
PÁTEK 8:00 - 11:30
administrace