Město a Městský úřad Sezimovo Ústí, Dr.E.Beneše 21, 39101 Sezimovo Ústí | tel.: 381 201 111 | e-mail: posta@sezimovo-usti.cz | IČO: 00 252 859 | datová schránka: h76j9ss
přeskočit hlavní navigaci
sociální služby
rychlé odkazy
kontakty městský úřad městská policie volné byty diskuze SMS info kanál kontejnery ztráty a nálezy práce v regionu ubytování ve městě žádosti a formuláře hlášení závad mapa webu
novinky úřední deska

Podpora denního stacionáře z rozpočtu Jihočeského kraje

Provoz denního stacionáře a pečovatelské služby je významnou měrou podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje. Pro rok 2023 přispěl Jihočeský kraj na provoz pečovatelské služby částkou 1.755.000 Kč, přičemž plánované celkové náklady na pečovatelskou službu činí 2.272.000 Kč. Provoz denního stacionáře v roce 2023 dotoval Jihočeský kraj částkou 894.000 Kč z plánovaného rozpočtu 1.318.000 Kč. Na výkon sociální práce přispěl Jihočeský kraj v roce 2023 částkou 141.179 Kč.

Denní stacionář

Dovolte nám Vám představit Denní stacionář města Sezimovo Ústí, který zahájil svůj provoz v květnu letošního roku.

Denní stacionář je další sociální službou v našem městě a je poskytován lidem, kteří se ať už z důvodu věku, zdravotního postižení, či dlouhodobého onemocnění neobejdou bez pomoci jiné osoby, nebo těm, kteří se chtějí setkávat se svými vrstevníky a rozvíjet a udržovat své schopnosti při vzdělávacích a aktivizačních činnostech.

Kapacita denního stacionáře je 10 uživatelů. V denním stacionáři se uživatelům věnují dvě pracovnice s dlouholetou praxí, které plánují denní program stacionáře a sociálně terapeutické činnosti s ohledem nejen na aktuální obsazenost, ale zejména s ohledem na potřeby a dovednosti uživatelů, kteří se programu v daný den účastní.

Uživatelé v denním stacionáři mohou trávit čas společným vyprávěním si s vrstevníky, hraním karet a dalších společenských her, probíhá společné čtení na pokračování, tréninky paměti formou různých kvízů, pohybové aktivity, kolektivní cvičení, nebo společné sledování filmů, jednou týdně probíhá společné pečení a jednou týdně tvoření různými výtvarnými technikami a ruční práce. Pracovnice pomáhají jak s běžnými úkony péče o vlastní osobu, tak v případě potřeby také s osobní hygienou. V jídelně domu s pečovatelskou službou je podáván oběd. Do denního stacionáře může uživatel docházet jak každý den, tak pouze některé dny v týdnu.

Pracovníci denního stacionáře, popř. pracovníci pečovatelské služby, zajišťují dopravu do stacionáře a zpět domů v rámci města Sezimovo Ústí a dále v dosahu 5 km od sídla stacionáře tak, aby zpřístupnili jeho služby také pro část občanů města Planá nad Lužnicí a táborského Sídliště Nad Lužnicí.

 

Cílovou skupinou pro Denní stacionář Sezimovo Ústí jsou:

  • senioři,
  • osoby s chronickým onemocněním,
  • osoby s tělesným postižením,
  • osoby se zdravotním postižením,
  • osoby s mentálním postižením,
  • osoby se sluchovým postižením,
  • osoby se zrakovým postižením.

 

Provozní doba denního stacionáře je:

Po – Pá            od 7:00 do 15:30 hodin

 

Jednání se zájemcem o službu

Zájemce o službu kontaktuje sociální pracovnici, která zájemce informuje o možnostech, cenách a podmínkách poskytování denního stacionáře. Pokud s podmínkami zájemce souhlasí, domluví si s ním sociální pracovnice schůzku za účelem posouzení jeho sociální situace. V případě, že zájemce o službu bude spadat do cílové skupiny, pro kterou je služba poskytována, sepíše s ním sociální pracovnice smlouvu o poskytování denního stacionáře a související dokumenty.

stránka
1
 
úřední hodiny měú
PONDĚLÍ 8:00 - 11:30 | 12:30 - 17:00
ÚTERÝ 13:00 - 15:00
STŘEDA 8:00 - 11:30 | 12:30 - 17:00
ČTVRTEK 13:00 - 15:00
PÁTEK 8:00 - 11:30
kontakty podatelna
telefon: 381 201 111 e-mail: posta@sezimovo-usti.cz datová schránka: h76j9ss
administrace