Město a Městský úřad Sezimovo Ústí, Dr.E.Beneše 21, 39101 Sezimovo Ústí | tel.: 381 201 111 | e-mail: posta@sezimovo-usti.cz | IČO: 00 252 859 | datová schránka: h76j9ss
přeskočit hlavní navigaci
sociální služby
rychlé odkazy
kontakty městský úřad městská policie volné byty diskuze SMS info kanál kontejnery ztráty a nálezy práce v regionu ubytování ve městě žádosti a formuláře hlášení závad mapa webu
novinky úřední deska

Podpora denního stacionáře z rozpočtu Jihočeského kraje

Provoz denního stacionáře a pečovatelské služby je významnou měrou podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje. Pro rok 2021 přispěl Jihočeský kraj na provoz pečovatelské služby částkou 1.604.000 Kč, přičemž plánované celkové náklady na pečovatelskou službu činí 2.107.600 Kč. Provoz denního stacionáře dotuje Jihočeský kraj částkou 709.000 Kč z plánovaného rozpočtu 895.000 Kč.

Denní stacionář

Dovolte nám Vám představit Denní stacionář města Sezimovo Ústí, který zahájil svůj provoz v květnu letošního roku.

Denní stacionář je další sociální službou v našem městě a je poskytován lidem, kteří se ať už z důvodu věku, zdravotního postižení, či dlouhodobého onemocnění neobejdou bez pomoci jiné osoby, nebo těm, kteří se chtějí setkávat se svými vrstevníky a rozvíjet a udržovat své schopnosti při vzdělávacích a aktivizačních činnostech.

Kapacita denního stacionáře je 10 uživatelů. V denním stacionáři se uživatelům věnují dvě pracovnice s dlouholetou praxí, které plánují denní program stacionáře a sociálně terapeutické činnosti s ohledem nejen na aktuální obsazenost, ale zejména s ohledem na potřeby a dovednosti uživatelů, kteří se programu v daný den účastní.

Uživatelé v denním stacionáři mohou trávit čas společným vyprávěním si s vrstevníky, hraním karet a dalších společenských her, probíhá společné čtení na pokračování, tréninky paměti formou různých kvízů, pohybové aktivity, kolektivní cvičení, nebo společné sledování filmů, jednou týdně probíhá společné pečení a jednou týdně tvoření různými výtvarnými technikami a ruční práce. Pracovnice pomáhají jak s běžnými úkony péče o vlastní osobu, tak v případě potřeby také s osobní hygienou.

V průběhu dne je uživatelům podávána voda, čaj a dvakrát denně káva. V jídelně domu s pečovatelskou službou je podáván oběd. Do denního stacionáře může uživatel docházet jak každý den, tak pouze některé dny v týdnu.

Zaměstnanci pečovatelské služby zajišťují dopravu do stacionáře a zpět domů v rámci města Sezimovo Ústí a dále v dosahu 5 km od sídla stacionáře tak, aby zpřístupnili jeho služby také pro část občanů města Planá nad Lužnicí a táborského Sídliště Nad Lužnicí.

 

Cílovou skupinou pro Denní stacionář Sezimovo Ústí jsou:

  • senioři,
  • osoby s chronickým onemocněním,
  • osoby s tělesným postižením,
  • osoby se zdravotním postižením,
  • osoby s mentálním postižením,
  • osoby se sluchovým postižením,
  • osoby se zrakovým postižením.

 

Provozní doba denního stacionáře je:

Po – Pá            od 6:30 do 17:00 hodin

 

Jednání se zájemcem o službu

Zájemce o službu kontaktuje sociální pracovnici, která zájemce informuje o možnostech, cenách a podmínkách poskytování denního stacionáře. Pokud s podmínkami zájemce souhlasí, domluví si s ním sociální pracovnice schůzku za účelem posouzení jeho sociální situace. V případě, že zájemce o službu bude spadat do cílové skupiny, pro kterou je služba poskytována, sepíše s ním sociální pracovnice smlouvu o poskytování denního stacionáře a související dokumenty.

stránka
1
 
úřední hodiny měú
PONDĚLÍ 8:00 - 11:30 | 12:30 - 17:00
ÚTERÝ 13:00 - 15:00
STŘEDA 8:00 - 11:30 | 12:30 - 17:00
ČTVRTEK 13:00 - 15:00
PÁTEK 8:00 - 11:30
kontakty podatelna
telefon: 381 201 111 e-mail: posta@sezimovo-usti.cz datová schánka: h76j9ss
administrace