Město a Městský úřad Sezimovo Ústí, Dr.E.Beneše 21, 39101 Sezimovo Ústí | tel.: 381 201 111 | e-mail: posta@sezimovo-usti.cz | IČO: 00 252 859 | datová schánka: h76j9ss
přeskočit hlavní navigaci
aktuality úřední deska

přihlášení / přidat příspěvek / nový uživatel / podmínky diskuze


» 31.8.2015 13:23:11
Ad havrani / moderator
Možná to vedení našeho města tolik nemedializuje, jako v Táboře, ale řešení problémů s havrany se věnujeme. Kroky, které hodlá město Tábor podniknout (vyžádat stanoviska hygieny a poté získat výjimku ze zákona), jsme již realizovali v loňském roce. Bohužel bezúspěšně. Na jaře letošního roku byl také proveden shoz hnízd (v povoleném rozsahu), ani takové opatření nevedlo ke snížení populace havranů. Město je připraveno provést ještě opatření v oblasti ořezu dřevin, ale proti tomu stojí řada odborných stanovisek, která efektivitu takového postupu zpochybňují. Nutno podotknout, že za stávajícího stupně ochrany havranů, se ještě v žádném městě nepodařilo situaci zcela uspokojivě vyřešit. Příslušné správní orgány jsou pro celou aglomeraci shodné, jak v oblasti hygienické služby, tak životního prostředí. Podle jejich dostupných informací se připravuje legislativní úprava, která by měla s daným problémem pomoci.
» 28.8.2015 14:15:28
odpovědi a řešení / zrzak
Už je to déle jak měsíc od posledního vložení příspěvku… Do dnes bez odpovědi. Stejně tak příspěvek Magda. Tak znovu: Jak je to s TV signálem v lokalitě SÚ? Odpověď „již jsem se vyjadřoval“ , nebo odpověď zahrnující finanční problematiku není žádným postupem v následných snahách a jednání. A k financím: V Táborské ulici proti pekárně Šefčík byla v nedávné době vybudována, zajisté za vynaložení značných financí, zpevněná plocha pro kontejnery (obrubníky, dlaždice, prosívka doprava a práce několika lidí) kolik to bylo Kč? Dnes při rekonstrukci kanalizace, vody a povrchu silnice a chodníků byla tato plocha zcela zlikvidována a materiál odvezen na meziskládku k recyklaci! To nikdo nevěděl, a ani nepřemýšlel, když se po rekonstrukci volá a připravuje se již několik let? Tak se hospodaří s penězi daňových poplatníků. Na kvalitní signál TV píšete, že nejsou peníze a tady se vyhazují. Stejně tak koupaliště někde uváděná kapacita cca 500 osob patrně nebyla využita ani v největších vedrech což je podivné ve městě s cca 9000 obyvateli a okolím - Sídliště nad Lužnicí. Proč lidé jezději raději do Soběslavi a nebo do TÁ či Jihlavy? Je rozdíl 500 osob eventuálně využívajících koupaliště a mnoho násobně víc lidí ocenících kvalitní TV signál. Jaká další jednání mimo dopisu na RADIOKOMUNIKACE ve věci TV signálu byla vedena? A s jakým výsledkem?
» 24.8.2015 12:52:57
havrani / josef
Neustále čtu v novinách ohledně havranů a boje proti nim pouze v městě Tábor.Nás se tento problém netýká? Nebudete bojovat společně s Táborem?Pokud se jedná třeba o dražší vodu, MHD, tak jednáte společně. Což nevidíte, jak se neustále hejna rozrůstají a nejsou také pouze na jednom místě. Hnízdí již všude.Vyhláška je z roku 1992. Píše se rok 2015, jaký jejich počet může být, aby byl stále ohrožený druh? Bojujte také za naše životní prostředí, pohodu, čisté město.
» 7.8.2015 14:43:11
PRIDAVAM SE K ZRZAK / MAGDA
SOUHLASIM SE „ZRZAK“ PODLE ELABORATU MA STRANKACH MESTA O MESTSKE POLICII Zákon o obecní policii č.553/1991 Sb. stanovil pro policii města jako hlavní úkol zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a to zejména:………… MIMO JINÉ podílením se na bezpečnost a plynulost provozu na pozemní komunikaci v rozsahu stanoveném zákonem o obecní policii nebo zvláštním zákonem (měření nejvyšší dovolené rychlosti, řízení provozu ve městě – montáž a demontáž vánoční výzdoby, při dopravních nehodách, při akcích města, jarní čištění ulic, řešení vozidel bez registračních značek, či vykazujících znaky vraku, kontrola chodců při přecházení přes přechod pro chodce, SLEDOVÁNÍ A DODRŽOVÁNÍDOPRAVNÍHO ZNAČENÍ vyplývající z místní úpravy –ZÁKAZ STÁNÍ, ZÁKAZ ZASTAVENÍ, ZÁKAZ VJEZDU…, dopravní akce v součinnosti s Policií ČR) MESTSKA POLICIE V SEZIMOVE USTI NEDELA TEMER NIC. MIMO TO ZE SE V TABORSZAKAZ VJEZDU V TABORSKE ULICI PLATI . SNAD PRO KAZDEHO A TO CELYCH 24 HODIN (VYJIMAJE POUZE TY, KTRI V TETO UZAVRENE OBLASTI TRVALE BYDLI) UZAVRENE MISTO JE VELCE DOBRE MOZNO OBJET A TO Z VICE STRAN. MP BYLO PO UPOZORNENI „ZRZAK“ VIDET JEN JEDNOU A TO NA KRATKOU CHVILI. OBLAKA PRACHU PRI SUCHU A ROZJEZDENE RIDKE BAHYNKO PRI OBCASNEM DESTI JE MNOHEM NEPRIJEMNEJSI, NEZ OBJET UZAVRENE MISTO. …….. CO SE TYCE TV SIGNALU, ZDA SE MI, ZE OBYVATELE SU JSOU OPROTI JINYM MESTUM DOST ZNEVYHODNENI NE-LI DISKRIMINOVÁNI DIKY NECINNOSTI MU V TETO ZALEZITOSTI. ZE SE PRED LETY VRAZILO PLNO PENEZ DANOVYCH POLATNIKU DO KABELOVE TELEVIZE, KTEROU STEJNE PREVZAL JINY SUBEKT TO PCRECI NEZNAMENA, ZE SE VSICHNI MUSI PORIZOVAT KABELOVOU TV, KTERA MIMOCHODEM TAKY NENI ZADNY ZAZRAK A NEBO SATELIT A PLATIT DALSI NEHORAZNE POPLATKY JEN ZA TO CO BY MELO FUNGOVAT BEZVADNE BEZ PORIZOVANI SPECIALNICH ANTEN A ZESILOVACU STAVENI STOZARU…..PROC SE PRODAVAJI POKOJOVE ANTENY??? ABY ZMIZEL NEVKUSNY STOZAROVY LES NA STRECHACH. . . . . ZRIDIT ZAKAZ STANI V TABORSKE ULICI, ZJEDNOSMERNIT LUZNICKOU ULICI JEN PRO POHODLI SIDLISTE SOJCAK TO SLO BEZ PROBLEMU A RYCHLE. TAK PROC SE NEJEDNA S NADRIZENYMI ORGANY, KTERYCH SE V JINYCH PRIPADECH DOVOLUJETE JAKO NESVEPRAVNI. TAK AT NYNI TI NAHORE POMUZOU. A CO SE TYCE TAXI VOZU V TABORSKE: V NEDELI RANO 12 VOZU V ZAKAZU STANI V TABORSKE, JEDEN CIVIL Z DRUHÉ STRANY, JEDEN TAXI V ZAKAZU ZASTAVENI V KANISOVE…ASI VASE INTRVENCE NEPOMAHAJI A NEBO MAJI KRATKODOBY UCINEK, NEBO ZE BY PRITLACENO NA KORUPCI. MESTSKA POLICIE NIKDE A NIC. DNES RANO V RADIU OZNAMENI, ZE STOUPA KRIMINALITA KONKRETNE VYLOUPENE GARAZE V SEZ USTI II !!! CO DELA MESTSKA POLICIE ? ZAJISTE NEDOHLIZI NA PORADEK.
» 6.8.2015 18:27:00
Re. kontejner / petr
Dobrý den, děkuji za rychlou reakci.
» 6.8.2015 10:57:42
Kontejner / sprava
Příjemný den pane Petr, Musíme postupovat podle výše rozpočtovaných finančních prostředků naší organizace na odpadové hospodářství. V loňském roce jsme dokončili kompletní výměnu nádob na separovaný odpad na všech stanovištích ve městě. Jak jsme přislíbili, od letošního roku začínáme postupně ve městě vyměňovat kontejnery na směsný odpad. Nejdříve je nutné vyměnit kontejnery, které jsou již v havarijním stavu. Na základě Vašeho příspěvku jsem okamžitě nařídil provést kontrolu uvedeného kontejneru. Neřekl bych, že jde o "relikvii", přesto jsme na Vaší žádost provedli výměnu a dnes již na stanovišti stojí nový plastový kontejner. Děkujeme za Vaši připomínku. Kupsa Jaroslav - ředitel SM
» 5.8.2015 18:34:11
kontejner / petr
Dobrý den, zajímalo by mne, kdy dojde k výměně starého plechového kontejneru na směsný odpad, umístěného v ulici Svépomoc pro domy č. 656, 657 za plastový. Řekl bych, že tato relikvie už je na území města asi poslední. Kromě toho, že nevypadá zrovna hezky, ovládání jeho víka jde hodně ztuha, což je pro důchodce převážně bydlící v těchto domech dost obtížný problém. Děkuji za odpověď.
» 24.7.2015 14:27:41
nic se neděje ani neodpovídá / zrzak
Ve spodní části Táborské ulice, kde se provádí rekonstrukce je postavena mimo jiné značka ZÁKAZ VJEZDU v části ulice, kde se provádí rekonstrukce a je zakázán vjezd žije cca 10 rodin z čehož denně používají cca 5 aut. Ostatní mají možnost do domu jet dvěma směry Lužnickou a Táborskou přes Sídliště Nad Lužnicí. Auta projíždějí jako by tam žádný zákaz nebyl a pokud náhodou značka zákaz vjezdu překáží tak si jí dá řidič stranou a jede se dál… Nač máme Městskou Policii? Právě zde jsou základy neštěstí jako ve Studénce. Každý si dělá co chce, včetně MP ta nedělá nic. Za dva týdny probíhajících prací na II etapě rekonstrukce Táborské ulice se tam MP neukázala. Pak se nedivme. A není to o tom, neznepříjemňovat ještě víc situaci obyvatelům. Víc ji znepříjemňují právě projíždějící auta za nimiž se v tomto suchu zvedá mohutný oblak prachu. Chybí odpovědi a reakce na minulé příspěvky. Opět TV signál… Navští vil jsem několik kamarádů bydlících v SÚ I i SÚII i tam obraz přijímaný z pozemních vysílačů kostičkuje – tedy je nekvalitní (kvalita signálu podle ukazatele na přijímači 30 – 70 % proměnlivě opravdu svědčí o značné nekvalitě). Začněte konečně jednat o nápravě s nadřízenými orgány Jste STAROSTA a Vaším úkolem mimo jiné je starat se o obyvatele, kteří Vás volili. Bývalý místostarosta se staral jen o své místo. Ukažte, že nejste stejný. Máme poslance, máme senátory, máme krajského hejtmana a ti všichni včetně Vás jsou placeni z našich daní, tak pro nás něco dělejte!!! Nechlubte se koupalištěm. Koupaliště SÚ mělo, ale ex starosta ho zrušíl, místo opravil a zprovoznil a lokalitu pronajmul za směšný peníz! To byla investice na pár dní v roce. Ovšem televize je využívána po celý rok - ovšem jeli bez problému funkční. Odpověď "nejsou peníze" není výsledek jednání!
» 1.7.2015 10:00:42
Cena vodného ?? / Milan
Za podnět jste sice poděkoval, ale kde je nějaká informace z vašeho jednání ? » 14.4.2015 10:12:44 Cena vodného / moderator Pro Milana: Děkuji za podnět, zajistím prověření charakteru majetku, který byl městy vkládán do VST, a případný dopad změny specifikace tohoto tzv. oddělitelného majetku na cenu vodného a stočného. Martin Doležal, starosta města » 14.4.2015 09:09:07 Cena vodného / Milan Pro pana starostu, jako jednatele (VST ) Vodárenské společnosti Táborsko, kde zastupuje zájmy Sezimova Ústí. VST má základní jmění v ceně asi 400 mil. Kč které do VST vložila města Tábor, Sezimovo Ústí a Planá n. L. V tom jsou započteny i stovky km vodovodních přípojek o které má provozovat ČEVAK. Nyní rozesílá ČEVAK majitelům domů dopis kterým oznamuje , že přípojky přešly do vlastnictví majitelů domů ke kterým přípojka vede. Otázky zní : Sníží VST svoje základní jmění o cenu přípojek ? Sníží se cena vodného, když náklady o údržbu přípojek spadnou nově na majitele domů ?
» 24.6.2015 08:19:56
Pro Zrzak: Rce Táborská ul. / moderator
O realizaci projektu Rekonstrukce ul. Táborská - 2. etapa nebylo možno do včerejšího dne, tj. 23. 6. 2015, psát s určitostí, protože teprve tehdy došlo k dohodě se zhotovitelem (COLAS CZ, a.s.) o termínu realizace. Ve veřejné zakázce byl uváděn termín březen - srpen 2015, takže bylo nutno jej posunout, a to i ve vazbě na kapacity zhotovitele. Zítra, tj. 25.6.2015, by mělo dojít k podpisu smlouvy o dílo s termínem zahájení prací dne 13.7.2015 a délkou realizace 18 týdnů. Martin Doležal, starosta města
» 19.6.2015 23:04:03
dotazy a odpovedi / zrzak
konkretni odpovedi jsem se nedockal, tak znovu: nikde neni informace bude-li se rekonstruovat Taborska ulice II cast pokud ano kdy a jak a za jakych podminek >>> TV vysilac digitalizace jednal nekdo o zlepseni TV signalu (stare odpovedi zname) nove snahy pro obcany. Dekuji
» 10.6.2015 14:25:54
Prodej bytů / moderator
Pro Michaelu a další: Byty v domě č.p. 627 k prodeji určeny nejsou a ani není o jejich prodeji uvažováno. K prodeji jsou schváleny byty v domech č.p. 422, 492, 493, 497, 498, 535, 601, 603, 604, 605, 606, 607, 608, 621, 622, 623, 624, 661, 675 a 678. Aktuální podmínky pro prodej bytů jsou schváleny usnesením zastupitelstva města č. 38/2014/2 ze dne 16. 12. 2014 a jsou k dispozici zde na webu, na odboru správním a právním MěÚ či na Správě města. Martin Doležal, starosta města
vybrané odkazy
úřední hodiny měú
PONDĚLÍ 8:00 - 11:30 | 12:30 - 17:00
ÚTERÝ 13:00 - 15:00
STŘEDA 8:00 - 11:30 | 12:30 - 17:00
ČTVRTEK 13:00 - 15:00
PÁTEK 8:00 - 11:30
administrace